VULKAN (приципний)
Ціна: від 1 975 000 грн.

 Забезпечення рослин азотними добривами відбувається за рахунок удобрювальних запасів аміачного азоту. Мова йде переважно про рідкі добрива, що вносяться в ґрунт за допомогою машини для внесення добрив з інжекторними колесами, що дозволяє рослині додатково споживати амоній.
     Сільське господарство не стоїть на місці — розробки і дослідження пропонують новий тип, процес і погляд на внесення добрив КАС. Але для чого відмовлятися від НІТРАТУ і чому краще застосовувати АМОНІЙ? Амоній, на відміну від нітрату, є сорбентом, він відкладається в ґрунті і не вимивається. Запаси амонію всередині мають інгібіторну дію на коріння рослин і мікроорганізми. Тому він відносно стабільний, так що кінчики коренів засвоюють запаси добрива ззовні повільно або при необхідності. Ефект, на відміну від нітратних добрив, є тривалим, потреба рослини в азотному добриві, як правило, може бути задоволена завдяки запасам амонію протягом усього періоду засвоєння.
   Важливим у цьому відношенні є оптимальний час застосування; часовий проміжок у даному випадку менше, ніж при внесенні нітратного добрива. Цілеспрямоване використання соломи, а також фіксація попередників і наступних культур є важливими передумовами при відмові від нітратного добрива. Завдяки запасам амонію потреба рослини в азотному добриві може бути задоволена протягом усього періоду засвоєння.   

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Модель VULKAN 8 10 12
Тип агрегату причіпний
Ширина захвату (м) 8/7.75 10/9.75 12/11.75
Кількість робочих органів (шт) 24/35 28/44 32/53
Кількість інжекторів на одному колесі (шт) 12
Глибина внесення добрив (см.) 5-7
Об’єм бункера (л.) 3000 4000/7000
Система контроля внесення добрив +
Норма внесення(л/га) 50-450 50-360 50-330
Робоча швидкість (км/год) до 10
Діаметр робочого органу (мм) 515
Діаметр робочого органу (мм) 700-230
Трамспортна ширина (мм) 3000
Трамспортна висота (мм) 4000
Трамспортна довжина з освітленням(мм) 7000 6000 7700
Тягова потреба(к.с.) 120-200 150-250 180-250
Маса агрегату(кг.) 1500-1660 4200-4500 6500-6800
Кількість гідроцеліндрів(шт.) 2 4

   Самі інжектори виконані із загартованої, зносостійкої, спеціалізованої сталі, яка проходить багатоступеневу складну термомеханічну обробку. Вони мають двосторонню заточку для продовження терміну служби (при зносі ніж розгортається на 180 градусів і термін служби збільшується в два рази, в порівнянні з класичним способом кріплення). Стійки, на яких тримається коток, кріпляться до рамної конструкції через демпфуючі амортизатори, для запобігання впливу вібраційних і ударних навантажень.

      В якості опції для кращого копіювання рельєфу коток може оснащуватися гідроаккомуляторами для більш точного і плавного копіювання рельєфу.

      При зміні поля, якщо коток не потрібен, його не потрібно знімати, а можна деактивувати піднявши його вгору.

  Переваги технології інжекторного внесення рідких добрив:

1. Висока ефективність застосування в будь-яких кліматичних зонах, зокрема посушливих

• Ін’єкції добрив, зроблені методом і пристроєм VULKAN вимагають менше 5% від обсягу вологи у верхньому шарі ґрунту. Порівняно невелике коріння рослини поглинає амоній, незалежно від вмісту води в ґрунті. Як наслідок — покращена посухостійкість і більш розвинена коренева система
• Рідким добривам не потрібна додаткова волога для розчинення, тому після внесення вони відразу доступні для рослини

2. Більш рівномірне внесення і точно дозоване розподіл по площі

• Спеціальні ін’єкційні колеса виготовлені з нержавіючої сталі. Вони оснащуються 12 спицями (голками) з твердого сплаву, які роблять ін’єкції азоту кожні 13 см. Відстань між колесами — 25 см, тобто на 1 м² здійснюється з першого впорскування рівномірних порцій.
• Завдяки гумовим амортизаторам ін’єкційні колеса повторюють рельєф поля, тому добрива проникають рівномірно на кожній ділянці поля.

3. Швидке проникнення в ґрунт

• Дана технологія внесення рідких добрив не вимагає додаткової обробки в полі, оскільки доза добрива відразу закладається на глибині.
• Рослинні залишки не перешкоджають проникненню в ґрунт добрив і не забирають на себе частину азоту.
• Висока пристосованість до технологій mini-till, no-till, strip-till, verti-till.

4. Пролонгованість дії та якість харчування на старті

• Одного внесення достатньо, щоб забезпечити рослини азотним добривом протягом усього вегетаційного періоду.
• Внесене рідке добриво не випаровується і довше затримується в ґрунті. Запаси амонію абсорбуються ґрунтовою речовиною, і тому вони ведуть себе відносно стабільно. Вимивання або газоподібні втрати, як це відбувається у випадку нітратів, відсутні.
• Завдяки місцю розташування запасів азот амонію є більш доступним для сільськогосподарських культур ніж для проростаючих бур’янів, принаймні, на стадії початкового розвитку. У такій схемі це відбувається без шкоди ґрунтовим організмам.

5. Відсутність опіків рослин, викликаних нормою внесення, фазою, особливістю вегетації, а також погодними умовами

• В процесі внесення добриво не контактує з поверхнею рослини, а відразу потрапляє до його коренів.
• На відміну від нітратних добрив, в запасах амонійного добрива виникає принцип протитоку розчинів поживних речовин від коренів до листя і навпаки, що позитивно впливає на розвиток рослини.

6. Розкриття повного потенціалу ґрунту та рослин

• Поглинання амонію корінням рослин відбувається контрольовано, в залежності від поточної продуктивності маси листя. А взаємно висока потреба в поживних речовинах у коренів і листя призводить до інтенсивного росту, без надмірного осідання нітратів у листках і коренеплодах. Отже, рослини стають менш чутливими до хвороб, а залишки нітратів у продуктах значно нижчі.

• Поживні залишки, такі як солома, з VULKAN зберігаються довше і залишаються доступними для дощових черв’яків в якості джерела живлення. Таким чином, розмноження мікроорганізмів позитивно впливає на структуру ґрунту і інфільтрацію опадів. Тому для сприяння обміну органічної речовини нітратні добрива не вписуються в концепцію VULKAN.

7. Оптимізація витрат і високий рівень рентабельності

• Зменшення загальної кількості проходів і відсутність закладення — менші затрати на паливо.
• Можливе використання більш дешевих добрив, ніж традиційні мінеральні добрива. Наприклад: замість внесення аміачної селітри в технології VULKAN можна використовувати аміачну воду, яка за вартістю на одиницю діючої речовини на 30‒40% дешевше.
• Зменшення норм внесення добрив, оскільки відсутні втрати за рахунок випаровування і вимивання.